Turnaj Kolín a.s.

3.MÍSTO v Kolíně

Dne 17.11. jsme se zúčastnili, turnaje v Kolíně, který byl pořádán ke 100 letům založení místního klubu. Vzhledem k příznivému počasí se celý turnaj odehrál na trávě. Tím pádem měla všechna mužstva stejné podmínky.

V základní skupině nás čekalo sedm zápasů.

Naše sestava: Tomáš Klaser ©, Domink Čurda (G), Matěj Klaser, Matěj Bernášek, Radek Jahoda, Dalibor Slepčík, Vojta Štěrba, Gabriel Doskočil, Patrik Malovec, Marian Jomi, Radek Socha, Jakub Krejčí

1. FK Kolín 2001 „A“ – FK ČL Neštěmice 0:2 Tomas (Jahu), Dali (Jahu) Na rozehrání jsme měli místní klub mladších žáků. Soupeře jsme k ničemu nepustili. A jestli Domča měl jeden, nebo dva zákroky, tak to bylo hodně. Bohužel hra neměla po cestě ještě takové grády. A trochu to vypadalo, že gól chce vstřelit každý. Raději jsme to bezhlavě pálili, než využívali lépe postavených hráčů.

2. FK ČL Neštěmice – SK Motorlet 2001 1:0 Tomas (Mario) Druhé utkání bylo již o něčem jiném. Bylo vidět, že se jedná o „ligového“ soupeře, který toho má dost odehráno s těžkými soupeři. Ale podařilo se nám vstřelit vítězný gól a připsat si druhé vítězství.

3. FK Meteor 2000 – FK ČL Neštěmice 0:1 Dali (Jahu) Zápas byl vyrovnaný a hodně bojovný.

4. FK ČL Neštěmice – Slavoj Vyšehrad 2000 0:1 Zápas s budoucím vítězem turnaje byl pro nás smolný. Jako na potvoru jsme dostali rozlišováky. To nebyl takový problém, problém byl, že jsme jich měli jen sedm. A hráči se při střídání museli ještě převlékat. Párkrát nám to způsobilo trochu problémů. Celý zápas jsme drželi bezbrankovou remízu. Ale minutu do konce jsme propadli uprostřed hřiště a rychlý kontr jsme nezastavili a soupeř skóroval.

5. SK Třeboratice – FK ČL Neštěmice 0:0 Dá se říci, že to byl zápas pravdy. Pokud bychom prohráli, čekali by nás souboje o umístění. V průběhu zápasu se hra přelévala od jedné branky ke druhé. Největší šanci měl Tomas po centru Daliho. Akce jak z učebnice, rychlá a zakončená. Ale co předvedl jejich brankář, bylo až neuvěřitelné. Prostě jsme si nezasloužili prohrát.

6. ZŠ Mnichovická – FK ČL Neštěmice 0:5 Mates (Tomas), Mates, Tomas, Mates (Štěrbič), Mario Tak proti hodně slabému soupeři šlo o to dohnat do tabulky co největší počet branek. Protože to mohlo rozhodovat o postupu ze skupiny. Záměr se nám podařil, a to jsme ještě několik šancí nezúročili.

7. FK ČL Neštěmice – FK Kolín 2000 „B“ 1:0 Tomas (Dali) Postup ze skupiny jsme měli plně na našich kopačkách. Stačila nám i remíza, ale pro klid duší to skončilo naším vítězstvím.

A bylo rozhodnuto, že si zahrajeme o placky. Postoupili jsme do semifinále z druhého místa a čekal nás vítěz skupiny „A“ FK Jičín. Skupinu jsme absolvovali s 16 body a skóre 10:1.

SEMIFINÁLE : FK Jičín – FK ČL Neštěmice 3:1 Tomas (Dali)

Nástup do zápasu jsme měli parádní a soupeře jsme po jedné rychlé akci ztrestali. Bohužel další dvě šance se nám trestuhodně nepodařilo dobře vyhodnotit a spálili jsme je. Místo abychom přihráli na volné hráče, zbrkle a nepřesně jsme se pokoušeli zakončit. Soupeře jsme dostali na koně. A místo aby to bylo 2:0, nebo 3:0 pro nás, tak jsme po rohu inkasovali. A hra se zlomila. Už jsme neměli tolik sil, abychom se dostali k zakončení. Ke konci po našich chybách nám soupeř dvakrát rychle utekl po křídle a dvakrát nás ztrestal. Bylo po zápasu. Museli jsme se, ale připravit na poslední zápas.

Zápas o 3 místo

FK ČL Neštěmice – FK Admira 0:0

Poslední zápas byl vyrovnaný. Začátek patřil nám, ale konec jim. Nikomu se nepodařilo vstřelit vítěznou branku. A šli jsme do nervy trhajícího souboje – PENALTY.

Jako první šel Mates, ale brankář ho vychytal. Soupeř trefil břevno. STAV 0:0 Druhý si postavil míč Krejčus a zavěsil. Soupeř odpověděl střelou k tyči. STAV 1:1 Třetí šel na penaltu Dalik, a také úspěšně poslal míč k tyči. A čekali jsme, jak dopadne soupeř. Toho Domča vychytal a poslal nás pro medaile. STAV 2:1

Konečné umístění:

1. Slavoj Vyšehrad 2000

2. FK Jičín

3. FK ČL Neštěmice

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Domča.

fotak2.png