22. 9. 2013

Liběšice - Neštěmice

Mistrovské utkání 5.kolo 1A třídy
FK Liběšice FK Neštěmice  5 : 4 (3:1)

Do utkání s Liběšicemi náš oslabený celek nastupoval pouze se střídající Terezou Špačkovou. Na nekvalitním hřišti, jsme ve druhé minutě dostali branku po prohraném souboji ve středu hřiště a rychlém protiútoku soupeře. V páté minutě po přihrávce naší obrany proti noze brankáři, se čekal dlouhý odkop od branky. Ten se brankáři Čurdovi nepovedl, tak nabídl soupeři druhou možnost ke skórování. Nervozita nebyla jen na kopačkách brankáře, ale i hráčů při zakončování. Proměnili jsme v prvním poločase pouze jednu šanci po rohovém kopu. Soupeř hrozil pouze z rychlých brejků, kdy vysoký stoper Liběšic překopl naší záložní řadu a rychlý kapitán soupeře, využíval chyb našich bránících hráčů, nebo špatný odhad na míč. Před koncem prvního poločasu zvýšil po jednom z nich na 3:1. Ve druhé polovině utkání začali hráči plnit pokyny, které měli od začátku utkání. Zlepšila se kombinační, taktická a technická hra. Na rychlého kapitána jsme fyzicky nestačili, proto nás postihl trest v podobě dalších dvou branek a dvou žlutých karet. A můžeme být rádi, že rozhodčí neudělil druhou žlutou kartu (červenou), Tomáši Svobodovi. Při zakončování akcí a střelbě na branku Liběšic, buď nebyla síla, nepřipravené míče ke střele. Střelba, které měla odpovídající parametry skončila, v náručí brankáře, mimo nebo na konstrukci branky. Zakončovat akce se nám dařilo pouze po chytré a rychlé kombinaci, až posledních patnáct minut, kdy jsme hráli jen na polovině soupeře. Na závěr nutno konstatovat, že jsme byli lepším týmem na hřišti. Můžeme pouze litovat neproměněných šancí.

Telegraficky:

I.poločas

2.min 1:0, 5.min 2:0, 9.min Svoboda 2:1, 31.min 3:1

II.poločas

10.min Slepčík as Jahoda 3:2, 16.min 4:2, 26.min Slepčík 5:3, 29.min Rous 5:4

Sestava: Zajíc, Čurda, Doskočil, Svoboda, Jahoda, Spal, Novotný, Slepčík, Štěrba, Malovec, Rous, Pec, Špačková

Branky: 2x Slepčík, 1x Svoboda, Rous

Žk: Svoboda, Doskočil